X
تبلیغات
رایتل

سرزمین افتاب

شغل مادر دونالد ترامپ در جوانی چه بوده است؟


مادر دونالد ترامپ یکی از مهاجرین به آمریکا بوده است و در جوانی به عنوان خدمتکار در منطقه مرفه نشین نیویورک مشغول به کار شد.  

مادر دونالد ترامپ در جوانی چه شغلی داشته؟

دونالد جان ترامپ کارآفرین، سیاستمدار، چهرهٔ تلویزیونی آمریکایی، و چهل و پنجمین رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا است که بر اساس متمم بیستم قانون اساسی آمریکا در 20 ژانویهٔ 2017 به عنوان چهل و پنجمین رئیس جمهور ایالات متحده قدرت را در دست گرفت.

ترامپ، متولد و بزرگ شدهٔ بخش کویینز نیویورک است. وی در سال 1968 با مدرک کارشناسی اقتصاد از مدرسهٔ وارتون دانشگاه پنسیلوانیا فارغ التحصیل شده و حین تحصیل در دانشگاه در شرکت هلدینگ پدرش، فرد ترامپ کار می کرد. باوجود مخالفت شدید ترامپ با موضوع مهاجرت، مادر خود او نیز از مهاجرین به آمریکا بوده است.

دونالد ترامپ در طول گردهمایی های انتخاباتی در مقابل موضوع مهاجرت موضع گیری های سختی داشت و به شدت با مهاجرت  به آمریکا مخالف بود. او در واقع با شعار "عظمت را به آمریکا بازمی گردانیم" می خواست عرق ملی را به آمریکایی ها بازگرداند. اما علیرغم مخالفت شدید او با مهاجرت، شجره خانوادگی خود او به خارج از آمریکا بازمی گردد. 

مادر دونالد ترامپ

شغل مادر دونالد ترامپ در جوانی

پدربزرگ او فردریش ترامپ اصالتا اهل آلمان بود اما مادرش ماری آن مک لئود در اسکاتلند متولد شده بود. مادرش جزو مهاجرینی بود که برای به دست آوردن فرصت های اقتصادی بیشتر به کانادا و آمریکا مهاجرت کردند. او اسکاتلند را در سال 1930 به قصد نیویورک ترک کرد و به عنوان خدمتکار در منطقه مرفه نشین نیویورک مشغول به کار شد.

مادر دونالد ترامپ

شغل مادر دونالد ترامپ در جوانی

شجره خانوادگی دونالد ترامپ به سال 1800 می رسد. یک شجره شناس در این باره می نویسد "ماری آن مک لئود اهل خانواده ای پرجمعیت بود، او 99 خواهر و برادر داشت و پس از مهاجرت به نیویورک در خانه ای در شمال شهر نیویورک به عنوان خدمتکار و پرستار بچه شروع به کار کرد. او پس از چند سال با فرد ترامپ آشنا شد و در سال 1934 به اسکاتلند بازگشت اما در نهایت پس از ازدواج ساکن نیویورک شد".

شغل مادر دونالد ترامپ در جوانی چه بوده است؟

نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)